Demo Builder Toggle
 
Strona głównaProjektyHeroic Imagination Project

PROJEKT BOHATERSKIEJ WYOBRAŹNI!

Profesor Philip George Zimbardo to jeden ze znanych psychologów. Terapeuta, założyciel kliniki nieśmiałości, twórca wielu projektów z dziedziny psychiki ludzkiej. Najnowszym projektem realizowanym przez profesora Zimbardo jest Projekt Bohaterskiej Wyobraźni z cyklu Rozumienie Ludzkiej Natury, którego celem jest uczenie młodych ludzi, jak kształtować w sobie postawy niezgody na zło.

Profesor Zimbardo wdraża i promuje ten program na całym świecie. Projekt „Bohaterska wyobraźnia” chce szukać postaw, odnajdywać bohaterów dnia codziennego  wśród zwykłych ludzi. Kształtować wzorce, pozytywne postawy  już od najmłodszych lat, bo to właśnie od dzieci zależy jak będzie w przyszłości wyglądał nasz świat. Program objęty został patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Uczniowie z klas młodszych nie mogli na tak cudowny projekt pozostać obojętni, dlatego postanowili do jego realizacji się przyłączyć. Przekonać innych, że warto małymi kroczkami zmieniać świat, podążać za wrażliwością, szacunkiem. Chcą przekonywać innych  do działania, do podejmowania wysiłku, zauważania krzywdy ludzkiej, napełniać  ludzkie serca pozytywną energią, akceptacją i tolerancją . Chcą działać, aktywnie w życiu uczestniczyć, oddziaływać  swym przykładem w ten sposób „zagrzewając innych do działania.” Aby nie pozostać jedynie biernym widzem, tylko stać się bohaterem dnia codziennego należy rozejrzeć się dookoła i zacząć zmieniać świat od siebie, wyzwolić się z nadmiernego egoizmu i obojętności, po prostu zwyczajnie dostrzec innych.

W październiku w  trakcie apelu zapoznaliśmy się z projektem,  stworzyliśmy przyjaciela Hipcia – „Życzliwego misia”, który wskazuje wzorce godne do naśladowania, porozmawialiśmy o tym, jak możemy stać się bohaterami dnia codziennego, utworzyliśmy wspólną Księgę Życzliwości . Obejrzeliśmy krótki film pt. ,,Dobroć zawsze powraca’’ oraz przeczytaliśmy  opowiadanie pt. ,,Drzewko dobroci’’  w ten sposób zachęcając wszystkich do działania.  

„Kropla drąży skałę nie siłą, lecz częstym padaniem” Owidiusz.

 

Anna Placek, Anna Kufel

Zapraszamy również na:

Joomla templates www.joomlashine.com
(C) 2013 KS