Demo Builder Toggle
 
Strona głównaProjektyMediacje rówieśnicze

Projekt „Mediacje rówieśnicze” realizowany jest przez Ośrodek Mediacji Fundacji Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego „Facultas Iuridica”. W ramach projektu w naszej placówce utworzony został Szkolny Ośrodek Mediacji. Celami projektu jest:

  1. Umożliwienie uczniom prowadzenia mediacji rówieśniczych w warunkach odpowiadających obowiązującym standardom i zasadom postępowania mediacyjnego.
  2. Kształcenie uczniów w zakresie polubownego rozwiązywania sporów przez przeprowadzenie podczas lekcji wychowawczych pogadanek tematycznych.

Regulamin Szkolnego Ośrodka Mediacji przy ZSP w Żernicy

Wniosek o skierowanie stron do mediacji rówieśniczej

Kornelia Twardawa

 

 

Co dalej z mediacjami?

Chcielibyśmy Was poinformować, że po dłuższej przerwie… powróciły mediacje rówieśnicze! Pamiętacie co to? Mediacje to rozmowa dwóch pokłóconych stron w obecności osoby trzeciej – mediatora. Mediacje mają na celu „bezkrwawe” rozwiązanie sporów. Zamiast pojedynków w samo południe, przyjdź do mediatorów i rozwiąż swoją sprawę! Pamiętaj, że mediatorzy zawsze będą starali się Ci się pomóc! Kiedy widzisz że nie potrafisz załagodzić sporu albo nie chcesz kontynuować kłótni, zwróć się o pomoc do mediatorów – z nimi zakończenie sporu będzie łatwiejsze!

Zaletą mediacji jest to, że jeżeli zdecydujesz się w nich uczestniczyć, to unikniesz niepotrzebnych problemów związanych z uwagami, wzywaniem rodziców czy zawieszeniem w prawach ucznia.

Mediacje dążą do tego, aby obie strony zawarły korzystne dla nich porozumienie. Sami powiedzcie co jest lepsze, robienie problemów i angażowanie w nie wielu osób, czy kulturalna rozmowa i wspólne znalezienie rozwiązania.

Mediatorami nie są dorośli mający inne spojrzenie na sprawę, lecz twoi koledzy – rówieśnicy. Oni lepiej zrozumieją sytuację, w jakiej się znajdujesz. I chętnie udzielą ci pomocy, której potrzebujesz.

Mediacje w naszej szkole są realizowane przy   wsparciu Ośrodka Mediacji Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego „Facultas luridica”. W ramach tego projektu został stworzony Szkolny Ośrodek  Mediacji, którym przewodniczy p. Kornelia Twardawa.

Jeżeli więc tkwisz w jakimś konflikcie i chcesz go jak najszybciej zakończyć to spotkaj się z nami na mediacjach, przychodząc na dyżury, które odbywają się codziennie na „długiej” (20 min.) przerwie o 11.50 w gabinecie pedagoga szkolnego. Zapraszamy!

 

Karolina Wierzch

Ignacy Perkosz

 

 

 

HARMONOGRAM DYŻURÓW

 MEDIATORÓW RÓWIEŚNICZYCH

ROK SZK. 2017/18

DYŻURY MEDIATORÓW RÓWIEŚNICZYCH ODBYWAJĄ SIĘ ZGODNIE
 Z HARMONOGRAMEM W SALI 222 (GABINET PEDAGOGA SZKOLNEGO)

 

11.30 – 11.50

PONIEDZIAŁEK

IGNACY PERKOSZ

PIOTR ŻOŁĄDKOWSKI

WTOREK

ZUZANNA SZMAL

KAROL NOWAK

ŚRODA

OLIWIA SZKÓŁKA

KAROLINA WIERZCH

CZWARTEK

SIMONA PLUTA

NATALIA MENZIK

PIĄTEK

KAJA GWIAŹDZIŃSKA

ANNA NIEŚPIAŁOWSKA

Zapraszamy również na:

Joomla templates www.joomlashine.com
(C) 2013 KS